Laenud.eu

Väikelaen

×

Milleks ja kellele väikelaen?


Auto ja suuremate püsikaupade ostmine, samuti maja remont või ehitamine on alati seotud suurte kulutustega, mille jaoks enamik inimesi peab raha koguma aastaid, kui mitte aastakümneid. Seega on paljudel inimestel, kes ei soovi normaalseks eluks hädavajalike asjade soetamisega pensionini oodata, vaja laenu. Üksikisikule annavad väikelaenu mitte üksnes pangad, vaid ka finantskompaniid. Sisuliselt on väikelaen ka järelmaksuga müük poodides ja e-poodides. Krediitkaartide levikuga on viimastel aastakümnetel kasvanud tarbimisotstarbelise arvelduskrediidi tähtsus.

Väikelaen on tagatiseta laen, mida saab taotleda internetist. Väikelaen on summas paarsada eurot kuni mõni tuhat eurot ja intressimäärad on 10-20%. Laenu saamiseks on vaja id-kaarti või smart-id.

Kui kiiresti saab väikelaenu kätte ja milline on intress?


Väikelaenu intressimäär on üldiselt kõrgem kui muudel laenudel (välja arvatud kiirlaen), sest summad on suhteliselt väiksed ning laenu hooldamise kulu on suur. Seetõttu ei näe pank (või finantskompanii) tavaliselt väikelaenu puhul vaeva ka individuaalse maksegraafiku koostamisega ning laneu ja intressi tasub klient kindlate kuumaksetena.

Väikelaenu saab kätte samal päeval või järgmisel päeval. Intressimäär algab 7 protsendist (Seb) ja võib küündida 20-20 protsendini finantsettevõtetes.

Milliseid on väikelaenud?


Väikelaen on tagatiseta ja väikses summas. Eestis pakuvad väikelaenu LHV Pank, SEB Pank, Luminor, Swedbank ja Coop.

Väikelaen on levinud ka väiksemate laenukontorite- ja kompaniide valikus.

Milline on hea intressiga väikelaen?


Hea intressiga väikelaen on umbes 10%. Üle 20% on juba kallis ja meenutab pigem krediitkaardi ja kiirlaenu intressi..

Väikelaenu võttes tuleb lisaks intressile maksta ja muid tasusid. Näiteks lepingutasu on 30-150€.

Laenud koos lisainfoga


Siit leiad laenud. Tegemist on ilma tagatiseta laenudega (välja arvatud hüpoteeklaen).

2021 Laenud